HİFU / Fokuslu Ultrason Tedavisi

İnatçı yağ hücreleri, özellikle yüzeyel alanlarda birikir. Bu alanlar, diyet ve egzersiz programlarından en az etkilenen yağ bölgeleridir.

HIFU Odaklı Ultrason, cilt yüzeyinden 1,3 cm derinliğe kadar etki göstererek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan bir teknolojidir. Bu anlamda, ameliyatsız liposuction olarak bilinir. Selülit, kilo kaybında inatçı bel ve basen bölgelerinin eritilmesi, kollajen üretiminin yavaşlaması ile sarkan bağ dokularının toparlanması gibi tedavilerde kullanılır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değil, diyetle birlikte uygulanan destekleyici bir seçenektir.

Radyofrekans ve Velashape uygulamaları ile yüzeyel yağ hücre depoları boşaltılırken, HIFU Odaklı Ultrason ile yağ dokusu içindeki düzensiz bağlar parçalanarak vücut yüzeyi şekillendirilir.

Yalnızca karın bölgesindeki yağ fazlalıkları ve sarkmalar ile ilgili değil; kol ve bacak iç bölgesi sarkmaları; sırt, bel ve basen bölgelerindeki yerleşik yağ alanları gibi farklı bölgelerde de uygulanır. Bir zayıflama yöntemi olmamakla birlikte; diyet ve spor sonrasında kalan bölgesel yağ fazlalıkları ve sarkmalar için uygun bir yöntemdir.

Deri Hastalıkları

tedavi-sekli
Tedavi Şekli
-
tedavi-suresi
Tedavi Süresi
-
agri
Ağrı
-
anestezi
Anestezi
-
etki-suresi
Etki Süresi
-
uygulama-tekrari
Uygulama Tekrarı
-
islem-oncesi
İşlem Öncesi
-
islem-oncesi
İşlem Sonrası
-
islem-tekrari
İşlem Tekrarı
-