Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tedavilerinde, terminal kılların, uygulanan bölge ve kıl köklerinin derideki derinliğine göre %70-%100 oranında bitmesini beklenmektedir.

Uygulamada kullanılan ve terminal kıl kökünü hedef alan Alexindirite, Diod ve Nd:YAG lazer sistemleri, kıl kökünde yıkıcı bir ısıtma süreci oluşturan IPL cihazlarıdır. Uygulama sırasında kıl kökü ve etrafındaki kıl kök hücreleri yoğun ısı ile yok edilirken, yan dokular dahil diğer deri hücrelerinin hasar almaması sağlanır.

Tedavinin etkinliği, kılların yerleşim derinliği ile birebir ilişkilidir. Diğer yandan, renk pigmentleri de tedavi sonucunu belirleyen ayırıcı özellikler arasındadır. Renk pigmentlerini hedef alan lazerler sayesinde siyah kıllar daha erken yanıt verirken, açık renkli kılların beslenmesi bozularak azalması sağlanır.

İşlem sonrası 24 saat süren hafif kızarıklık ile kıl kökü belirginleşmesi ve nadir olarak geçici hipopigmentasyon (açık renk) oluşumu gözlenebilir.

Sonuç alınmış tedaviler ardından tekrarlayan kıllanma sorunlarında, ayva tüyü denilen vellus kıllarının koyulaşmasına sebep olabilecek hormonal bozukluklar değerlendirilmelidir.

Lazer Epilasyon

tedavi-sekli
Tedavi Şekli
Alexindirite ve Nd:YAG lazer uygulamaları
tedavi-suresi
Tedavi Süresi
Uygulama alanına göre; 5-30 dk
agri
Ağrı
Soğuk uygulama ile Az
etki-suresi
Tedavi Sayısı
Uygulanan bölge ve kıl rengine bağlı olarak; 5-6 seans
islem-oncesi
İşlem Öncesi
Bronz ciltlerde uygulanmaması nedeni ile; Tedavi öncesi güneşten korunma
islem-oncesi
İşlem Sonrası
Uygulama sonrası 1 hafta güneşten korunma
islem-tekrari
İşlem Tekrarı
Bitmiş tedaviler için; Gerekmez