Mikro İğneleme

Mikroiğneleme, cilt yüzeyinde açılan mikrokanallar sayesinde deride hasar oluşturularak, cildin kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçiren bir tedavi yöntemidir. Derinin güçlü iskelet yapısı olan kollajenin bulunduğu dermis tabakasında onarıcı sinyalizasyonu tetikler; tetiklenen onarım mekanizması açılan mikrokanalları kapatırken, dermis’teki hasarlı pek çok hücreyle birlikte kollajen ve melanositleri de düzeltmeye başlar.

Yüz, boyun, dekolte bölgesi, el gibi deri yenilenmesine ihtiyaç duyacak yüzeylerde; yaşlanmaya karşı cildin yeniden yapılandırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, derin kırışıklıkların hafifletilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması, sivilce ve iz tedavileri, gözeneklerin küçültülmesi gibi geniş bir uygulama alanına sahiptir.

İşlem, uygulama alanına bağlı olarak 20 ila 30 dakika sürmektedir. Hasta, işlem sonrası hafif bir pembelikle günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Uygulama esnasında deriye damlatılan Hyaluranik Asit, Amino Asit, Peptit ve mineral, vitamin içeren serumlar, alt deri dediğimiz dermis tabakasına ulaşarak tedavi edici etkinin artmasına yardımcı olur.

Deri Hastalıkları

tedavi-sekli
Tedavi Şekli
Dermoroller veya Mikroiğneleme cihazları
tedavi-suresi
Tedavi Süresi
20 - 30 dk
agri
Ağrı
Az-Orta
anestezi
Anestezi
Topikal anestezi kremi
islem-tekrari
Tedavi Sayısı
4-6 seans
uygulama-tekrari
Seans Aralıkları
2-3 hafta
etki-suresi
Etki Süresi
6 ay - 12 ay
islem-oncesi
İşlem Öncesi
Bilgilendirme onam formu ve fotoğraf çekimi; Deri üzerindeki makyaj ve kremin temizlenmesi
islem-oncesi
İşlem Sonrası
Epitelizasyon onarım kremleri ve güneş koruyucu kullanımı; Günlük en az 2 litre su tüketimi
islem-tekrari
İşlem Tekrarı
1 yıl