Radyofrekans ve Oksijenizasyon Cilt Bakımı

Oksijenizasyon; cilt sıkılığını arttıran ve hızlı bir parlaklık oluşturan; cildin içten dışa oksijenlenmesini sağlayan; cildi, gerekli aktif içerikleri emebilmesi için ideal düzeyde hazırlayan 4 aşamalı bir bakım yöntemidir.

Tripolar Radyofrekans Aşaması: - RF enerjisi, hızlı salınım yapan tripollar elektromanyetik akımlarla uygulama bölgesinde ısı oluşturur. - Odaklanmış elektro-ısıtma, yeni kollajen üretimi ve yapılanmasını uyarır. - Uygulama noktasındaki ısıl etki, var olan kollajen fiberlerin kısalıp kasılmasını, kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar. - Bu sayede yeni kolajen sentezi başlatır; kırışıklık tedavisi sağlar; yüz ovalini toparlar; cildi sıkılaştırır ve yeniler.

Eksfoliasyon Aşaması: - “Capsugen” tableti, cildin üst katmanını nazikçe soyarak cildi ölü hücrelerden arındırır, yeniler ve yumuşatır.

Infüzyon Aşaması: - “Capsugen” aşaması ile aktif besinleri derinlemesine almaya hazırlanmış olan cilt, uygulanan aminoasit ve vitaminlerden oluşan formülasyonu cildin alt katmanlarına kadar emer.

Oksijenizasyon Aşaması: - Cilt yüzeyinde CO₂ baloncukları oluşturarak fizyolojik bir yanıt başlatır ve oksijen yönünden zengin kanın uygulama bölgesine yönlendirilmesini sağlar. - Kan akışını ve deri metabolizmasını hızlandırır, cildi içten dışa oksijenlendirir.

Deri Hastalıkları

tedavi-sekli
Tedavi Şekli
Medikal cilt bakımı
Cihaz Kullanımı
Oxygeneo
anestezi
Anestezi
Yok
uygulama-tekrari
Tedavi Sayısı
1-3 seans
etki-suresi
Tedavi Aralıkları
1 ay
islem-tekrari
Tedavi Tekrarı
Mevsim geçişleri; Cilt tonu eşitsizliğinin oluşması
islem-oncesi
Tedavi Öncesi
Yok
islem-oncesi
Tedavi Sonrası
Güneş koruyucu krem kullanımı